זוגות רבים בישראל לצד משקיעים מחפשים דירה שתוכל לשמש אותם למגורים אך גם להשקעה. למעשה, דירת המגורים של ישראלים רבים מהווה את ההשקעה הגדולה ביותר שלהם ולכן, רבים משקיעים מחשבה רבה לפני שהם מבצעים את הרכישה הזו, שכאמור, במקרים רבים מהווה את הרכישה המשמעותית ביותר בחייהם.

דירות למכירה

הגורם המרכזי שמשפיע על מציאת דירות למכירה באזורי ביקוש משמעותיים הוא העובדה שהמחיר שהיזמים דורשים עבור דירות חדשות למכירה עשוי להיות גבוה מאוד. מעבר לזה, התמורה המובטחת בבניינים חדשים עשויה לא להתאים לרוכשים, בין אם הם מבצעים את הרכישה עבורם למגורים ובין אם למטרות השקעה .

קבוצות רכישה עבור דירות חדשות משנות את פני המשחק

בשנים האחרונות עם עליית המחירים המטפסים בהתמדה מעלה, צמחה שיטת קבוצת הרכישה. במקום לפנות ליזמים שמטרתם היא לגזור קופון ולהרוויח סכומי עתק, מעדיפים רבים לחפש דירות למכירה באמצעות קבוצות רכישה.

מהי שיטת קבוצות רכישה?

קבוצות רכישה הינן התאגדות חוקית של מספר אנשים לרכישת קרקע ובניה עצמאית של הבניין בו הם יגורו. חברי הקבוצה הם הבעלים של הפרויקט והם אחראים בעצמם על בעלות הקרקע, הקמת הבניין, תכנון, ביצוע והגשת היתרים.

היתרון הבולט ברור, הרווח של חברת הביצוע הוא רווח נמוך מאוד בהשוואה לרווח יזם חיצוני. בבניין רגיל עלות הדירה מושפעת מרווח היזם בתוספת לרווח הקבלן המבצע, כאן דיירי הבניין לוקחים לעצמם את הרווח של היזם.

קבוצת הורביץ היא יזמית של קבוצות רכישה, מבצעת עסקאות של רכישת קרקעות לבנייה, בעלת מערך שיתוף פעולה כולל עם קבלני ביצוע, אדריכלים, משפטנים וצוותי פיקוח.

היתרון ברור, חברי קבוצות הרכישה של בניינים בניהולם של קבוצת הורביץ נהנים מסטנדרט גבוהה, מחירים נמוכים וביטחון כלכלי בביצוע העסקה.