אֵשֶׁת-חַיִל, מִי יִמְצָא; וְרָחֹק מִפְּנִינִים מִכְרָהּ

אות הוקרה מטעם מרכז הבנייה הישראלי מוענק ליזמית חני הורוביץ בת 38, אמא חרדית ל-7 ילדים, העומדת בראש קבוצת הורוביץ.  בפרק זמן של עשור בענף הנדל"ן תוך כדי התעקשות והתמדה הצליחה הורוביץ למנף את הקבוצה להצלחה חסרת תקדים בשיווק וניהול פרויקטים נדל"ניים ובמקביל להיות אשת משפחה למופת.

מאת: אריאל נוי

קבוצת הורוביץ הינה חברת נדל"ן מובילה ביזום, תכנון, פיתוח והקמה של מגדלי מגורים מפוארים למגורים והשקעה. החברה נחשבת לאחת מחברות הנדל"ן הבולטות בשוק המקומי ומפעילה צוות מקצועי ומיומן בעל ניסיון רב שנים.
הקבוצה הוקמה על ידי היזמית חני הורוביץ שפעילה בענף הנדל"ן למעלה מעשור.  מלבד היותה בעלת ניסיון רב בתחום ובעלת רקורד עשיר של הצלחות בייזום, שיווק וניהול פרויקטים נדל"ניים. הורוביץ בת 38 היא  אמא חרדית ל-7 ילדים. "אני מצליחה לשלב בין עבודה לחיי משפחה הדת אף פעם לא הגבילה אותי. תמיד כשהייתי עוברת ליד מגדלים, אמרתי אני רוצה לבנות כאלה, עוד בתור ילדה בת שש" מספרת חני.

 

חני הביאה את החברה להתמקד בפיתוח קונספטים חדשניים למגורי יוקרה אשר מתבססים על סטנדרטים בינלאומיים ותפיסת מגורים חווייתית, המשלבת איכות חיים לצד סטיילינג מגורים, השואב השראה מעולמות תוכן של עיצוב עכשווי.
הורוביץ למדה באנגליה לימודי אדריכלות פנים בשלוחה של הטכניון. בשנת 2002 הקימה מערכת שיווק וניהול פרויקטים בפלורידה, לאס וגאס ופילדלפיה. ב-2006 ייסדה הורוביץ את פסיפיק ווסט, חברה למכירת קרקעות, בניינים ודירות יוקרה למגורים, תוך שיתוף פעולה עם חברות נדל"ן וקבוצות משקיעים בארץ ובחול. ב-2008 ייסדה את חברת מגדלים בשותפות והקימה מספר פרויקטים מרשימים באזורי הביקוש של ישראל.

  • חני הורוביץ - קבוצת הורביץ - תעודת הוקרה כנס הנדל"ן צילום: קרייג אריאב

תמונות: קרייג אריאב

"הפרויקט הראשון שלי היה בשנת 2009 בניתי את פרויקט חן המושבה – מגדל בן 22 קומות הכולל 82 יחידות דיור ברחוב יעל רום בשכונת אם המושבות בפתח תקווה. הצלחנו להקים בניין בלוח זמנים מרשים ביותר. החתמנו את כל הרוכשים, בנינו בניין לתפארת ואכלסנו אותו בתוך 30 חודשים בלבד" מספרת חני.

עם השנים הצליחה קבוצת הורוביץ לצבור מוניטין של יוקרה, אמינות ואיכות והיא בנתה ובונה יותר מ-2,000 יחידות דיור באזור מרכז הארץ  – תל אביב, ר"ג, פתח תקווה, הרצליה והסביבה.

"הקבוצה מתאפיינת כחברה דינמית תחרותית ואמינה בענף. יש לנו חדשנות ותעוזה וזה שמהווה את יתרונה היחסי של הקבוצה.  אנו מיישמים שיטות ניהול מתקדמות בקבוצה מאיתור קרקעות אטרקטיביות לבנייה, ניהול משא ומתן עם בעלי הקרקעות ומוסדות פיננסים, התקשרויות מול מתכננים וספקים וליווי הפרויקטים במסלול יציב ובטוח עד השלמתם" מסבירה חני.
קבוצת הורוביץ הפכה להיות מרכזית ובעלת מוניטין בשוק הנדל"ן בישראל.  הקבוצה נמצאת בתנופה של הקמת פרויקטים חדשים, תוך שיתוף פעולה עם אדריכלים מובילים, בנקים, חברות קבלניות ומשקיעים מכול העולם. בין הפרויקטים הבולטים של קבוצת הורוביץ: רמה טאוור בר"ג, מארק שאגל בת"א, מגדל המושבה בפ"ת, חן המושבה באם המושבות ופיבקו נוף צהלה במשתלה.

לדברי סמנכ"ל הפיתוח העסקי עו"ד אריאל יוסף, "קבוצת הורוביץ היא חברה דינמית שמגיבה מהר לשינויים ונמצאת תמיד בקדמת הטכנולוגיה. ניהול קשרי הלקוחות נעשה באמצעות מערכות ניהול לקוחות חכמות שמלוות את הרוכש מרגע הרישום כמתעניין דרך קבלת המפתח ועד לחברות במועדון הלקוחות של הקבוצה. אחרי עשרות פרויקטים מוצלחים במתווה של קבוצות רכישה, הקבוצה מרחיבה בימים אלו את פעילותה גם לתחום היזמות".

קבוצות רכישה אחראיות כיום לכ-25% מהתחלות הבניה הפעילות בכל רחבי הארץ. "לקוחות חכמים מבינים כיום, שזוהי הדרך הנכונה, החסכונית, והיעילה ביותר לרכוש נכס הכולל תשואה ופוטנציאל השבחה משמעותי לשנים הבאות", מסביר רוני יהב, סמנכ"ל מכירות ושיווק בקבוצת הורוביץ.

לדבריו, "הרוכשים בפרויקטים של קבוצת הורוביץ יודעים מהרגע הראשון שעשו את הבחירה הנכונה. הם נהנים מידע המקצועי, מהניסיון הרב בארגון קבוצות מובילות ומפרויקטים שהוקמו ואוכלסו גם לפני הזמן שהובטח. היכולת הארגונית והביצועית של הקבוצה, ובעיקר הצוות המוביל, תמיד נמצא שם עבור הלקוחות, בכל עת ובכל שעה, ומלווה אותם מיצירת המגע הראשוני והמפגש במשרד, ועד הרבה לאחר מסירת המפתח וקבלת הנכס שרכשו. ומה באשר לרווח ולחיסכון שלהם אל מול מחירי השוק? הוא שלהם בלבד".

בפרויקטים החדשים של הקבוצה יש שיתוף פעולה עם אדריכלים מובילים, בנקים, חברות קבלניות ומשקיעים מכול העולם. בין החברות הקבלניות הגדולות שעובדות עם הקבוצה: דניה סיבוס, אלקטרה בניה, אשטרום, אורתם סהר, סיון ביצוע, ברקן ועוד.